fbpx

Nieważne, w jakim stylu ją urządzisz, najważniejsze, abyś czuł się w niej komfortowo i była idealnym miejscem na odpoczynek. Dlatego nie ograniczaj się i zaprojektuj ją według swoich indywidualnych upodobań. Warto pamiętać, że powinien przy tym zostać zachowany klimat intymności, odzwierciedlając charakter użytkowników. Jest to miejsce należące tylko do Ciebie, zadbaj więc aby czuć się w nim dobrze. Nie ma znaczenia, na jakim etapie jesteś, czy to aranżacja, a może plany o zmianie wnętrza. Podpowiemy, na co warto zwrócić szczególną uwagę. Zapraszamy do lektury.

Wybór koloru

Sypialnia jest miejscem, które bez wątpienia powinno sprzyjać wypoczynkowi, dlatego tak ważny jest dobór kolorów mebli i ścian. Najlepiej, gdy wybierzemy barwy neutralne dla naszych oczu, jednak wszystko zależy od Ciebie. Dla osób, które lubią wstawać rano, idealne będą kolory jasne, które samą swoją obecnością zachęcają do wstawania z łóżka. Jednak jeżeli wolisz nocne życie, wybierz barwy ciemne, które stworzą wieczorny klimat. Przy wyborze ciemnego motywu, warto postawić na dekoracje w równie intensywnych kolorach. Nadadzą one pomieszczeniu klimatu i indywidualizmu.

Diabeł tkwi w szczegółach

W ostatnich czasach coraz bardziej popularne stało się podkreślanie jednej ze ścian. Zazwyczaj wybierana jest ta przy której stoi łóżko. Na taką ścianę wybierz tapetę, naklejki ścienne czy inne elementy dekoracyjne. Tutaj nasza kreatywność gra główną rolę, kiedy jednak masz problem z wykreowaniem wizji w głowie, poszukaj inspiracji w internecie.

Łóżko jako najważniejszy element wyposażenia

Jest to nadrzędny mebel w sypialni, którego wygoda musi być na pierwszym miejscu. To właśnie ono dba o nasze samopoczucie rano, w końcu spędzamy w nim stosunkowo bardzo dużo czasu. Przyjmuje się, że długość powinna być o 20 centymetrów większa od wzrostu użytkownika, a szerokość przypadająca na jedną osobę to 70 centymetrów na łóżku dwuosobowym i 80 centymetrów na jednoosobowym. Przy zakupie, zwróć szczególną uwagę na materac i ramę.

Kobiece dodatki

Od zawsze kobiety przykładają ogromną wagę do elementów dekoracyjnych, które przywołują uczucie ciepła. Koce, poduszki, narzuty, zdjęcia czy pamiątki, są jednymi z ulubionych dodatków. Najbardziej pożądane jest stojące lustro lub toaletka, które zdecydowanie ułatwią i umilą życie każdej przedstawicielce płci pięknej.

Męski akcent

Mimo że z reguły mężczyźni czują się w swojej sypialni jak goście, warto zadbać, aby znalazły się dodatki, dzięki którym sytuacja się zmieni. Idealnie sprawdzą się dodatki w postaci plakatów, poduszek w geometryczne wzory, eleganckich narzut, a także osobiste pamiątki na komodzie.

Urządzenie eleganckiej sypialni wiąże się z dobraniem odpowiednich dodatków. Eleganckie narzuty, komplety pościeli czy poduszki znajdziesz na naszej stronie pod adresem – https://lamallorquina.pl/19-sypialnia.

Pokaż komentarzeZamknij komentarze

Zostaw komentarz