fbpx

Odpowiednie zaaranżowanie tego pomieszczenia ani nie jest łatwe, ani tanie. Bardzo ważne jest połączenie wielu elementów, w których musimy brać pod uwagę aspekt wytrzymałościowy, jak i estetyczny. Podpowiemy jak ją urządzić krok po kroku tak, aby nie przepłacić i cieszyć się odpowiednim komfortem. Zapraszamy do lektury.

Szczegółowe zaplanowanie

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest precyzyjne zaplanowanie wyposażenia i dobór materiałów. W ten sposób zadbamy o szybkość wykonania prac i uzyskanie oczekiwanego efektu końcowego. Warto więc liczyć się z konsekwencjami, które zostaną poniesione przez nasze decyzje dotyczące aranżacji.

Dobór kolorów

To właśnie wybór odpowiednich barw spowoduje, że łazienka będzie przytulna i relaks w niej będzie ogromną przyjemnością. Dla przykładu, do małej łazienki idealnie sprawdzą się jasne i ciepłe odcienie, a przezroczysta czy półprzezroczysta umywalka lub szafka będą wydawały się lżejsze, od tych w pełnej barwie. Warto pamiętać że zimne kolory dają poczucie oddalenia, a ciepłe – przybliżenia.

Oświetlenie

To kolejny element, który ma wpływ na wnętrze łazienki. Z reguły składa się na nie oświetlenie główne oraz mniejsze, dodatkowe punkty świetlne. Mocne światło konieczne jest przy umywalce, nie powinno jednak być skierowane w stronę oczu. Dodatkowo w okolicach wanny, także warto dodać delikatną oprawę świetlną na przykład w postaci ledów.

Dobór dodatków

Jest to zdecydowanie najprzyjemniejszy etap. Dzięki niemu dodamy do wnętrza odpowiedniego i wyrazistego charakteru. Warto, aby przy dobieraniu akcesoriów, zadbać o to, aby były podobne pod względem stylistyki oraz ograniczyć różnorodność kolorów. Zbyt duża ich odcieni może bowiem, spowodować chaos i poczucie kiczu.

Każdy element powinien podkreślać jednolitość pomieszczenia. W łazience, utrzymanej w modernistycznym stylu idealnie sprawdzą się proste i surowe formy o metalicznych barwach. Natomiast te z kamienia idealnie będą komponować się z klasycznymi rozwiązaniami. To właśnie aranżacja wnętrza, najlepiej nam podpowie jakie akcesoria łazienkowe wybrać. Warto jednak nadmienić, że te źle dobrane potrafią zniszczyć całe wykończenie.

Kolor ma znaczenie

Aby łazienka zyskała charakteru, warto ją ożywić dodatkami w jaskrawej kolorystyce. Najlepsze jest wybranie jednego, dominującego koloru, który będzie utrzymany wśród wszystkich dodatków. To idealny wybór, gdy na ścianach i podłodze są niewyróżniające się kolorystycznie płytki. Jednak, gdy zależy nam na ekskluzywnym wykończeniu, świetnym rozwiązaniem będą pastelowe kolory lub proste, takie jak czerń i biel.

Dodatki do łazienki w postaci eleganckich ręczników, szlafroków lub dywaników znajdziesz na naszej stronie internetowej pod adresem – https://lamallorquina.pl/9-lazienka. Sprawdź już dziś!